poa.png

Światowy Dzień Adopcji

W związku z obchodami Światowego Dnia Adopcji przypadającymi w dniu 9 listopada 2022r. Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie wraz z pracownikami przyłącza się do zorganizowanej przez Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku akcji promującej świadomą adopcję i zachęca do wspólnego celebrowania tego wydarzenia.

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń” to zgodnie z ideą pomysłodawcy Hanka Fortnera, przede wszystkim święto rodzin adopcyjnych. Jest to też dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat adopcji, przedstawienie faktów i obalenie mitów jej dotyczących oraz pokazanie innej drogi rodzicielstwa.

Popularyzacja symbolu ma przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym poszerzenia świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka, a przede wszystkim zwiększenia szans na nowy dom dla dzieci pozbawionych odpowiedniego środowiska rodzinnego. Możliwość wspólnego „świętowania” może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia jakim jest jawność adopcji, która ma fundamentalne znaczenie dla jej powodzenia.

Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do inicjatywy Ośrodka, prosimy o rozpowszechnianie i umieszczanie symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie. Zachęcamy również do udostepnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią”.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora akcji Pomorski Ośrodek Adopcyjny (poa-gdansk.pl)  

 9listo.png

Pliki do pobrania: