GOPS Wejherowo Gmina Wejherowo
 • KOMUNIKAT - OGRANICZENIA PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W WEJHEROWIE

  KOMUNIKAT - OGRANICZENIA PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W WEJHEROWIE

  Czytaj więcej
 • PO WER

  PO WER

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie realizuje projekt pt. „Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój: PRIORYTET II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji DZIAŁANIE 2.5 Skuteczna Pomoc Społeczna.
  Czytaj więcej
 • Przetwarzanie danych osobowych

  Przetwarzanie danych osobowych

  Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną, w której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie.
  Czytaj więcej
 • PIĄTEK - klientów nie obsługujemy!

  PIĄTEK - klientów nie obsługujemy!

  Przypominamy, że piątek jest dniem pracy wewnętrznej GOPS, w związku z czym w tym dniu klientów nie obsługujemy!
 • 500+

  500+

Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013


EDYCJA 2011

 

Rok 2011 to początek projektu Droga do celu współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest odpowiedzią na sytuacje problemowe, które dotyczą  osób korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. Głównym celem projektu (I edycji) było zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej 15 klientów GOPS oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu w ich rodzinach. Cel ten był realizowany poprzez  przygotowanie uczestników projektu  do powrotu lub wejścia na rynek pracy dzięki podniesieniu ich kwalifikacji zawodowych. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniach oraz kursach podwyższających ich kompetencje zawodowe i społeczne. Dzieci uczestników projektu brały udział w warsztatach aktywizujących Mogę Więcej. Oferta warsztatów była ciekawą propozycją spędzania czasu dla dzieci.

 

 

EDYCJA 2012

 

W dniu 6 grudnia 2012  w Gminnym Ośrodku Kultury w Gościcinie odbyła się konferencja kończąca kolejną edycję projektu Droga do Celu. W programie konferencji znalazło się m.in. świąteczne przedstawienie w wykonaniu dzieci Uczestników projektu przygotowane w ramach warsztatów aktywizujących Mogę Więcej, podsumowanie edycji projektu w formie prezentacji multimedialnej oraz wręczenie Beneficjentom przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie Panią Ewę Zarębińską–Szczodra certyfikatów uczestnictwa w projekcie. Oto kilka zdjęć dokumentujących przebieg projektu: sportowe wyzwania podczas wyjazdu tematycznego, tradycyjny w Drodze do celu czerwcowy piknik, spotkanie informacyjne, a także konferencja kończąca edycję projektu.

 

 

EDYCJA 2013

 

4 grudnia w Dworku Drzewiarza w Gościcinie uroczystą konferencją zakończyła się trzecia i zarazem ostatnia edycja projektu „Droga do celu”. Wśród gości byli uczestnicy projektu, pracownicy oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, a także dzieci uczestników. W programie konferencji znalazło się m.in. uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu, prezentacja projektu, prezentacja filmu autorstwa dzieci, będącego efektem pracy podczas warsztatów. Dzieci uczestniczące w warsztatach Mogę Więcej, prowadzonych przez wolontariuszkę, również otrzymały dyplomy i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia podczas zajęć. Powagę konferencji zakłóciła niespodziewana wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci i dorosłych słodkimi upominkami. Spotkanie zakończyło otwarcie wystawy zdjęć, przedstawiającej roczny przebieg ostatniej edycji projektu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie realizował projekt systemowy Droga do celu, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego od 1 lipca 2011r. W projekcie uczestniczyło łącznie 73 mieszkańców gminy Wejherowo.

I i II edycję ukończyło z sukcesem 35 uczestników, niezwykle cieszy fakt, iż 11 spośród tych osób jest obecnie zatrudnionych. Czas pokaże w jaki sposób uczestnikom ostatniej edycji udało się wykorzystać nowo nabyte umiejętności i kwalifikacje na rynku pracy.

Uczestnikom projektu Droga do celu dziękujemy i życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.

Na zdjęciach możemy zobaczyć: uroczystą konferencję poświęconą zakończeniu projektu, lipcowy jednodniowy wyjazd tematyczny oraz jedno ze szkoleń, w których brali udział uczestnicy projektu.

 

Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013 Droga do celu - edycja 2011, 2012, 2013