GOPS Wejherowo Gmina Wejherowo
 • UWAGA! Przeniesienie siedziby GOPS w Wejherowie

  UWAGA! Przeniesienie siedziby GOPS w Wejherowie

  Czytaj więcej
 • KOMUNIKAT - OGRANICZENIA PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W WEJHEROWIE

  KOMUNIKAT - OGRANICZENIA PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W WEJHEROWIE

  Czytaj więcej
 • PO WER

  PO WER

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie realizuje projekt pt. „Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój: PRIORYTET II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji DZIAŁANIE 2.5 Skuteczna Pomoc Społeczna.
  Czytaj więcej
 • Przetwarzanie danych osobowych

  Przetwarzanie danych osobowych

  Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną, w której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie.
  Czytaj więcej
 • PIĄTEK - klientów nie obsługujemy!

  PIĄTEK - klientów nie obsługujemy!

  Przypominamy, że piątek jest dniem pracy wewnętrznej GOPS, w związku z czym w tym dniu klientów nie obsługujemy!
 • 500+

  500+

W Gowinie „Dobrze być z rodziną”!

Z radością informujemy o uzyskaniu dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 40 000 zł. na rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty zajęć placówki wsparcia dziennego w Gowinie. Wkład własny Gminy pozyskany z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2014 wynosi 10 034 zł.

Projekt „Dobrze być z rodziną” przewiduje organizację w ramach pracy Placówki Wsparcia Dziennego w Gowinie:

 • zajęć socjoterapeutycznych
 • warsztatów fotograficznych
 • cyklu warsztatów „ Pozytywni rodzice”
 • konsultacji ze specjalistami w miejscu zamieszkania
 • 3 wyjazdów edukacyjno-profilaktyczno- integracyjnych
 • Kąciku Rozwoju Rodzica
 • doposażenia placówki w atrakcyjny sprzęt

 

oraz zorganizowanie Pikniku Jesiennego dla mieszkańców Gminy Wejherowo.

Działania są podejmowane w ramach programu ministerialnego „Świetlica-Dzieci-Praca” na rzecz wspierania dziecka i rodziny w gminie, w latach 2011-2015 i są spójne z założeniami Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Wejherowo na lata 2013-2015 oraz Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2014. 

 

Słoneczny Wyjazd do Szymbarka

 

20.09.2014 Razem z rodzicami i dziećmi z Placówek Wsparcia Dziennego w Gowinie, Łężycach oraz Warszkowie wybraliśmy się na wycieczkę całodniową pod hasłem „Poznajemy Kaszuby”. W wyjeździe brało udział 50 osób. 

 

To był dzień pełen wrażeń – wyrabialiśmy chleb, który potem upiekliśmy w piecu, widzieliśmy Najdłuższą Deskę Świata i Największy Koncertujący Fortepian Świata, mieliśmy okazji posłuchać historii „Stacji bez powrotu” na bezkresnej Syberii i ukryć się przed nalotem powietrznym w bunkrze „Ptasia Wola”. W „Domu do Góry Nogami” nasz świat stanął na głowie. Po drobnym odpoczynku i posileniu się pysznymi muffinkami wozy drabiniaste zabrały nas na Wieżycę, gdzie wdrapaliśmy się na sam szczyt Wieży Widokowej. Nasz wysiłek został nagrodzony pięknym widokiem.

 

Po tych atrakcjach czekał na nas pyszny obiad. Pieklismy kiełbaskę nad ogniskiem i skosztowaliśmy „kucha” prosto z pieca. Do poczęstunku przygrywała tradycyjna kaszubska kapela. Muzycy opowiedzieli o instrumentach i przybliżyli kulturę regionu. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni ludowe i tańcowaliśmy do muzyki.

 

Po biesiadzie pozwoliliśmy sobie na lody. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.  

 

Namiastkę przeżytych wrażeń uwieczniliśmy na zdjęciach. Miłego oglądania!

 

Przetrwać w Skrzeszewie


4.10.2014 w gronie 45 osób (dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Gowinie i Łężycach oraz ich rodziców) stawiliśmy czoło prawdziwej przygodzie: w otoczonym lasem Skrzeszewie czekała nas tajna misja. W podziale na oddziały złożone z dorosłych i dzieci pokonywaliśmy niecodzienne zadania, wymagające współpracy, dobrej komunikacji i…odwagi.

 

Jako komandosi wspinaliśmy się na 30 metrowe drzewo. Zadaniu podołali zarówno najstarsi jak i najmłodsi (5letni) komandosi. Niektórzy z nas wspięli się na sam szczyt!

 

Przeszliśmy most linowy zawieszony nad stawem. Pozostałe osoby z drużyny mocno trzymały linę, aby śmiałek pokonujący most nie wykąpał się w wodzie.

 

Pokonując wyznaczoną trasę pontonami musieliśmy sprostać zadaniu wymagającemu nie lada zręczności.

Dużą frajdę sprawiło dryfowanie po wodzie w dmuchanej kuli sferycznej.  Strzelaliśmy z wiatrówek, wykonaliśmy bieg z rannym na noszach, ścigaliśmy się w wieloosobowych nartach i nabywaliśmy sprawności komandosa. Przede wszystkim zaś doskonale się bawiliśmy, czując, że dobrze być z rodziną!


Zapraszamy do oglądania zdjęć.

 

Rodzinny Piknik w Gowinie


18 października 2014 mieszkańcy Gowina i Pętkowic zostali zaproszeni na rodzinne piknikowanie. Rodziny miały okazję spędzić 4 godziny przy doskonałej zabawie, angażującej zarówno dorosłych, jak i tych najmłodszych.

 

Imprezę zainaugurował występ „aktorów” z Placówki Wsparcia Dziennego w Gowinie, którzy pod kierunkiem wychowawcy przygotowali przedstawienie pod tytułem „Rzepka”.

 

Po przedstawieniu rodzice i dzieci – szczególnie te najmłodsze –zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy użyciu chusty animacyjnej. Uśmiechnięte buzie na zdjęciach są najlepszym komentarzem tych zajęć.

 

Atmosferę imprezy podgrzała zumba, czyli zajęcia areobowo-taneczne. Mieszkańcy Gowina i Pętkowic, także Ci najmłodsi, pokazali, że potrafią tańczyć!

 

Równolegle funkcjonował punkt „Szkoły przetrwania”. Śmiałkowie, przy asekuracji specjalistycznych lin, ustawiali piramidę ze skrzynek, przechodzili po krach i pokonywali most linowy. Wspólnymi siłami pokonywali wyznaczoną trasę na specjalnych platformach. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą koordynacją i umiejętnością współpracy.

 

Jeśli zmagania alpinistyczne nie dostarczyły komuś wystarczająco adrenaliny, to z pewnością zrobiła to rywalizacja sportowa: wyścig w nartach, przeciąganie liny, wyścig w workach, konkurencja polegająca na zjedzeniu jabłka na nitce, pokonanie pajęczyny -  przeszkody którą należy pokonać w taki sposób aby nie zaplątać się w sieć czy bieg z przeszkodami (tak zwany mały tor komandosa). Amatorzy gry w piłkę mieli nie lada gratkę: pograć piłką o średnicy 1,2 metra! W oddaleniu, w miejscu specjalnie zabezpieczonym, była okazja popróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówek.

 

Wykonywanie zadań wymagało specjalnych sprawności, między innymi umiejętności współdziałania w grupie. Po konkurencjach na śmiałków czekały atrakcyjne nagrody.

               

Po angażujących fizycznie atrakcjach można było nabrać sił w działającym przez cały trwania Pikniku Punkcie Gastronomicznym. Dla mieszkańców czekała pyszna grochówka ugotowana przez wojsko wraz z kiełbaską sponsorowaną przez Sklep Mięsny "Dominik". Na deser zapraszano na przepyszne ciasta, upieczone przez pracowników GOPS.

 

Konkurs karaoke także znalazł swoich zwolenników. „Odwaga sceniczna” osób biorących udział w konkursie została oczywiście doceniona w formie atrakcyjnych upominków.

 

Rodziny serdecznie zapraszano do Rodzinnego Konkursu Plastycznego, gdzie dzieci wraz z rodzicem, przy wykorzystaniu zróżnicowanych materiałów, miały zobrazować co to znaczy „Dobrze być z rodziną”. Prace uczestników konkursu można było podziwiać w holu szkoły. Podlegały też ocenie szacownego jury, które wybrało i nagrodziło prace najlepiej oddające temat konkursu.

 

Mamy nadzieję, że Piknik pozostawi mieszkańcom pozytywne wspomnienie chwil spędzonych z rodziną. Część wspomnień utrwaliliśmy na zdjęciach.

Wszystkie atrakcje piknikowe były nieodpłatne. W czynności organizacyjne zaangażowali się wszyscy pracownicy GOPS. Wydarzenie od strony technicznej wspierała Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gowinie. Zakup składników do grochówki i słodyczy był częściowo sponsorowany przez market Kaufland. 


 W odwiedzinach u Św. Mikołaja

 

6.12.2014  W ramach projektu „Dobrze być z rodzina” dzieci  z Placówki Wsparcia Dziennego w Gowinie  i z Warszkowa  wraz z rodzicami i opiekunami wybrali się  na wycieczkę do wioski świętego Mikołaja w Drzewinie. W wyjeździe brały udział 44 osoby. 

 

Dzień był pełen wrażeń. Do wioski św. Mikołaja jechaliśmy autobusem przez 2 godz. Na miejscu naszej  grupie został przydzielony  Elf przeszkolony w szkole elfów w Laponii, który przez cały czas naszego pobytu oprowadzał nas po wiosce i przekazywał swoją bezcenna wiedzę. Zajrzeliśmy do tak zwanego „Namiotu Kota” i ogrzaliśmy się przy ognisku gderliwego Elfa. Gderliwy Elf oddzielił się z nami pikantnymi historyjkami dotyczącymi pracy Św. Mikołaja, które nas szczerze rozbawiły. Gderliwy Elf poczęstował nas magicznym napojem, który dawał dobroczynne skutki: ludzie po nim pięknieli, niektórzy rośli, inni mądrzeli, a renifery latały.
Autora tego reportażu na przykład napój rozgrzał.

 

Można było zobaczyć również szopkę w której zamieszkał osiołek Lola, koza Nostra i dwie szare owieczki dla których wymyślaliśmy imiona.

 

W domu świętego Mikołaja podziwialiśmy między innymi stare kartki, znaczki pocztowe z wielu krajów, listy do św. Mikołaja, a także Szopkę Krakowską. Z Elfem Dominiką porozmawialiśmy o tym jak powinien  wyglądać wigilijny stół, jakie znaczenie ma pierwsza gwiazdka na niebie w wigilijny wieczór i  jak przystroić choinkę.  Dowiedzieliśmy się również, że w Laponii co roku produkowanych jest dziesięć sań a Św. Mikołaj do rozwożenia prezentów wybiera tylko jedne, te najlepsze.

 

Na świątecznej scenie obejrzeliśmy film o św. Mikołaju, jego reniferach oraz elfach
i prezentach.

 

Mieliśmy też czas na ozdobienie własnej bombki i wykonanie swojego stroika na święta. Bombki i stroiki wzięliśmy ze sobą do domu.

 

Gwoździem programu było spotkanie z samym Św. Mikołajem, który dopytał każdego z nas o jakim prezencie marzy i rozdał wszystkim dzieciom upominki świąteczne. Od św. Mikołaja otrzymaliśmy certyfikaty odbycia wizyty w Przystanku św. Mikołaja, ukończenia elitarnej Szkoły Elfów i uzyskania tytułu elfa pomocnika, który upoważnia do pomocy św. Mikołajowi w przygotowywaniu prezentów.

 

Na Jarmarku świątecznym każdy z nas mógł kupić upominek świąteczny dla siebie i swoich najbliższych.

 

Na koniec pobytu we wiosce  Św. Mikołaja zjedliśmy pyszny obiadek i pożegnawszy się z Elfem Dominiką  zadowoleni pojechaliśmy do domu.


Dobrze być z rodziną